Haberler
Home Haberler Dji Matrice 30 Serisi Tanıtıldı.

Dji Matrice 30 Tanıtıldı

DJI  Matrice 30 serisini duyurdu. M30 ve M30T, 15 m/sn rüzgar direncine ve şiddetli yağmurda ve -4 C  kadar düşük sıcaklıklarda uçma özelliğine sahip.

Matrice 30 veya M30, bir tüketici drone’u değil, DJI’nin bir sırt çantasına sığan yeni amiral gemisi kurumsal drone’dur. DJI’nin diğer dronlarının çoğu gibi, birden fazla yüksek performanslı sensörü tek bir kamera dizisine entegre eder ve zorlu profesyonel kullanımlar için tipik tüketici dronlarından çok daha fazla güç, dayanıklılık ve yetenek sunarken, DJI, boyutu M30’u kolay ulaşım için ideal kılıyor. 

Matrice 30 serisi, M30 ve M30T olmak üzere iki versiyonda gelmekte. M30 modeli, 5x ila 16× optik ve 200× dijital yakınlaştırmaya sahip 48 megapiksel 1/2 inç CMOS sensörlü zoom kamerasını, 12 megapiksel geniş açılı kamerayı, saniyede 30 kare (FPS) video çözünürlüğünde 8K fotoğraf 4K’yı entegre eder ve 1.200 metreye kadar olan nesnelerin kesin koordinatlarını verebilen bir lazerli telemetre. M30T, ek olarak 640×512 piksel radyometrik termal kameraya sahiptir.

 

Dji Matrice 30 Şiddetli rüzgara ve yağmura dayanıklı

DJI, M30 yoğun ve zorlu ortamlara dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Şiddetli yağmurda, şiddetli rüzgarda, yüksek irtifalarda ve buzlu veya karlı koşullarda -20 ila 50 derece Celcius (-4 ila 122 derece Fahrenheit) arasındaki aşırı sıcaklıklarda uçabilir.

Aynı zamanda, düşük ışık koşullarında kullanılabilen ve tüketici seviyesindeki drone’ların sahip olmadığı yerleşik yedeklere ve yedekleme sistemlerine sahip bir uçuş kamerasına sahiptir ve elbette DJI’nin engellerden kaçınma sistemi (altı sensör) ile birlikte gelmekte. Ayrıca sadece üç pervane ile başarıyla inebilir. DJI’nin dört antenli OcuSYnc 3 iletim sistemini kullanır ve karmaşık arazilerde ve çalışma koşullarında bağlantıyı korumasını sağlayan LTE bağlantı desteğine sahiptir.

Yalnızca termal yalıtımlı bir pil kullanmaz, ancak kendi kendini ısıtan yeni bir TB30 pil tasarımı, en az 400 şarj döngüsünü desteklemekte ve 41 dakikalık bir uçuş süresine izin verir. 30 dakikada %20’den %90’a hızlı pil şarjı sağlayan akıllı şarj kutusuna (BS30) sahiptir olmakla birlikte ayrıca yeni bir kendinden kilitleme sistemine mevcut ve sadece bir düğmeye basarak katlanabilir. 

 

DJI Dock

Şarj kutusunun ötesinde, DJI daha da gelişmiş bir şarj ve dağıtım sistemine sahip DJI DOCKn

DJI Dock, M30 serisi drone’larla tam otomatik, programlanmış uçuşlara izin veren yeni otonom yerleştirme çözümüdür. Uzaktan izlenebilen ve denetlenebilen otomatik görevler için ufku genişletmekte. Kurulumdan sonra, tam şarjlı M30 drone, DJI Dock’tan, 7 kilometrelik bir yarıçap içinde herhangi bir yerde FlightHub 2 programlı otomatik görevler aracılığıyla havalanabilir.

Görev tamamlandığında, Matrice 30 Dock’a dönecek ve otomatik olarak şarj olacak. Burada hızlı şarj ve pil soğutma sistemi 25 dakika içinde tekrar havalanmasına izin verecektir. Dock, IP55  ve temel dahili bileşenler IP67’de derecelendirilmiştir; bu, açıkken ve drone konuşlandırıldığında bile onu su ve toz geçirmez hale getirir. Dock’un içi iklim kontrollüdür ve dış sıcaklıklar -35 ila 50 santigrat derece (-22 ila 122 derece Fahrenhayt) arasında değiştiğinde bile M30 takılıyken ve şarj olurken drone’nun pilinin ideal sıcaklıklara geri getirilmesine yardımcı olur. 

DJI Matrice 30 drone, bir DJI RC Plus denetleyicisi, iki TB30 Akıllı Uçuş Pili, bir BS30 Akıllı Pil İstasyonu ve bir uçak saklama kutusu ile birlikte gelir. DJI Dock ayrıca mevcuttur ve şu anda test edilmektedir ve 2022’nin 4. çeyreğinde satışa sunulacaktır.