Haberler
Home Haberler DJI’ın Yeni Ticari Drone’u En Gelişmiş Platformu: Matrice 300 RTK

DJI MATRICE 300 RTK

DJI’ın yakın zamanda duyurduğu Matrice 300 RTK şimdiye kadarki en gelişmiş ticari drone olma özelliğini taşıyor. 

Bir dizi yeni güvenlik özelliği, yeni veri yakalama özellikleri, veri analiz özellikleri, daha fazla güç ve yeni kullanım kolaylığı ile M300 RTK yeni bir standart belirliyor. M300 RTK, hibrit, çok sensörlü bir kamera olan Zenmuse H20 Serisi ile piyasaya sürüldü. Cihaza tamamen yeni bir dizi özellik ekledi.

Sofistike sensörlerden yeni bir standart belirleyen güvenlik özelliklerine kadar, DJI’nin yeni ticari drone, oyunu değiştiren bir kurumsal çözümdür.

Daha Verimli Veri Toplama için Gelişmiş Zeka

M300 RTK ve Zenmuse H20 Serisi çözümü, kullanıcılara veri toplamak için iki akıllı yol sunar:

Smart Pin & Track: Koordineli görevlerde hava zekasının senkronizasyonunu geliştiren akıllı fonksiyonlar. PinPoint, kullanıcıların ilgi konusunu işaretlemek ve anında ikinci bir operatörle hassas konum verilerini paylaşabilir veya gerekirse DJI FlightHub yer ekipleri aracılığıyla; ve Akıllı Parça gerçek zamanlı olarak deneğin dinamik konumunu senkronize ederken, hatta aşırı mesafelerde, otomatik olarak kullanıcıların hareket eden bir nesneyi algılar ve takip eder.

Akıllı Denetim: Enerji hatları, demiryolu, petrol ve gaz denetimleri gibi rutin veri toplama görevlerini optimize etmek için geliştirilen yeni bir dizi özellik. Örnek; otomatik görevlerin gerçek zamanlı olarak kaydedilmesi için Canlı Görev Kaydı’ndan oluşur ; AI-Spot Check, her seferinde tam olarak aynı yerden veri toplamayı mümkün kılar ve otomatik görevlerin doğruluğunu büyük ölçüde artırır. Örnek bir yol noktası inceleme görevinden fotoğraflar kaydedildikten sonra, operatörler konuyu işaretleyebilir. Sonraki otomatik uçuş görevleri sırasında, AI algoritmaları işaretli konu ve mevcut canlı görüntü arasında bir karşılaştırma yapar, böylece doğru ve tutarlı sonuçlar sunmak için kamera yönünü buna göre düzeltir; ve Waypoints 2.0 Bir dizi ardışık eylemi, 3. taraf yüklerini ve daha fazlasını desteklerken 65.535’e kadar yol noktası sunan geliştirilmiş bir görev planlama sistemi sunar.

DJI'nin yeni ticari uçağı

DJI Zenmuse H20 Serisi – İhtiyacınız Olan Tüm Sensörler – Bir Arada

M300 RTK tarafından belirlenen yeni standartlara uyması için DJI, görev verimliliğini önemli ölçüde artıran tamamen yeni kamera yüklerini tanıttı. Zenmuse H20 serisi, verimli zaman yönetimi ve birden fazla görüntü katmanına anında erişimin en önemli olduğu endüstriyel uygulamalar ve kamu güvenliği görevleri için her türlü görüntüyü yakalamaya izin veren DJI’ın ilk Hybrid çoklu sensör çözümünü sunuyor. H20 Serisi, muhafazaları herhangi bir yönden su sıçramalarına karşı koruyan IP44 sınıfına sahip.

H20 serisi iki versiyonda sunuluyor:

H20, 20MP, 23x Hibrit Optik Zoom Kamera, 12MP Geniş Kamera ve 3m-1200m mesafeleri kapsayan bir Lazer Mesafe Bulucu; 

640 × 512 Radyometrik Termal Kamera ekleyen dört sensörlü H20T, 30 fps video tanımı sayesinde yüksek termal hassasiyet sayesinde operatörlerin insan gözü için neyin görünmez olduğunu görmelerini sağlıyor.