Haberler
Home Haberler DJI, Mavic 2 Enterprise Dual ile Termal Görüntüleme’yi Taşınabilir Hale Getiriyor

DJI, Mavic 2 Enterprise Dual ile Termal Görüntüleme'yi
Taşınabilir Hale Getiriyor

Ticari pilotlara daha iyi, daha güvenli uçmak için güvenilir bir araç sağlayan güçlü, yan yana görsel ve termal kameralarla donatılmış taşınabilir bir endüstriyel drone olan Mavic 2 Enterprise Dual’i ortaya çıkardı. 

FLIR Systems ile ortaklaşa geliştirilen Mavic 2 Enterprise Dual, Mavic 2 Enterprise’da bulunan aynı gelişmiş kontrol ve aksesuar dizisine sahip DJI’nin Mavic 2 Serisi dronlarının kompakt tasarımına sahiptir. Mavic 2 Enterprise Dual, kullanıcıların sıcaklıkları ölçmelerine ve etkili raporlama ve analiz için görüntüleri ve sıcaklık verilerini rahatça saklamasına olanak tanır ve günümüzde kamu hizmeti denetimlerinden acil durum müdahalesine kadar çeşitli endüstriyel veya zamana duyarlı işlemlere anında değer katar.

DJI Stratejik Ortaklıklar Direktörü Jan Gasparic, “ Dronlar, kullanıcıların herhangi bir zamanda kolayca konuşlandırılabilecek güvenilir bir hava aracından anında değer elde ettikleri kamu güvenliği ve teftiş operasyonlarında hızla yaygın bir manzara haline geliyor. “DJI ve FLIR, XT kamerasını 2015 yılında ilk kez tanıttıklarında, bir dizi yeni ticari drone uygulaması açtık. Mavic 2 Enterprise Dual ile operatörlerin görevlerini gerçekleştirmeye odaklanabilmeleri için daha çeşitli ortamlarda daha güvenli operasyonlar sağlıyoruz. ”

Güçlü ve Taşınabilir FLIR Termal Görüntüleme

Mavic 2 Enterprise Dual, görünür ışığı yakalamak için yan yana 4K sensörü barındıran üç eksenli gimbal stabilize kameraya ve termal verileri yakalamak için bir FLIR Lepton® termal mikro kameraya sahiptir. Bu sensörler birlikte pilotların geceleri uçuş yapmalarına ve sis ve duman gibi karmaşık gündüz koşullarında uçmalarına izin verir. Kullanıcılar, çift sensörlü kameradan verileri görselleştirmek için DJI Pilot uçuş kontrol uygulamasındaki çoklu akıllı ekran modları arasından seçim yapabilir: FLIR MSX® – Nokta Ölçer – Alan Ölçümü – İzoterm 

Mavic 2 Enterprise Dual, tüm Mavic 2 Enterprise aksesuarlarıyla uyumludur. Drone’nun gövdesine güvenli bir şekilde monte edilir ve DJI Pilot uçuş kontrol uygulamasıyla çalıştırılır. Bu aksesuarlar pilotların iletişim kurması ve havadan çalışması için yeni yollar açar, dronları görüntüleme araçlarının ötesine ve görev verimliliğini artıran yapılandırılabilir platformlara taşır.

Spot Işığı – 2.400 lümen parlaklığa sahip çift spot ışığı, operatörlerin karanlık veya düşük ışıklı alanlarda görev yapmalarına yardımcı olur. Spotlight, arama ve kurtarma ve denetim uygulamaları için idealdir.
Hoparlör – Maksimum 100 desibel (1 metrelik mesafe) projeksiyona sahip bir hoparlör, pilotların isteğe bağlı olarak 10’a kadar özel ses kaydı çalmasını sağlar ve böylece can kurtarma acil operasyonları sırasında kritik olabilecek bir iletişim kanalı sağlar.
Beacon – ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) Gece Feragatnamesi standartları göz önünde bulundurularak tasarlanan M2E Beacon, üç mil uzakta görünen parlak yanıp sönen bir flaşa sahiptir. Bu, pilotların düşük ışık koşullarında veya geceleri çok daha güvenli bir şekilde görev yapmalarına yardımcı olur ve yakındaki dronların ve geleneksel uçakların operatörleri için ek hava sahası farkındalığı sağlar.

Mavic Dual Haber